עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

בת 40
אמא
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
דיכאון  (6)
חרדה  (4)
תסכול  (4)
אמא  (3)
סיפור  (3)
אושר  (2)
אלוהים  (2)
בעל  (2)
בקשה  (2)
בריאות  (2)
כדורים  (2)
עזרה  (2)
עצבות  (2)
עצובה  (2)
צבא  (2)
ריקנות  (2)
שם  (2)
אכזבה  (1)
אפילפסיה  (1)
אשפוז  (1)
בוקר  (1)
בושה  (1)
בית משוגעים  (1)
בלוג  (1)
הישרדות  (1)
חותמת  (1)
ילדות  (1)
ילדים  (1)
כאב  (1)
כלום  (1)
כמיהה  (1)
מחשבות  (1)
משוגעת  (1)
משפחה  (1)
עצב  (1)
עצה  (1)
עתיד  (1)
פנטזיה  (1)
פסיכיאטריה  (1)
ראיון  (1)
שירות לאומי  (1)
שמחה  (1)
שערי שמיים  (1)
שקרים  (1)
ארכיון

26/09/2018

26/09/2018 13:33
DEARMOM
דיכאון, עצבות, ריקנות, אמא, סיפור
בוקר , בוקר קשה כמו כל הבקרים . כרגיל אין לי תאבון , וכרגיל מרגישה ריקנות . חייבת לקום בשביל הילדים שלי , חייבת חייבת , שרועה במיטה עד השעה עשר לערך , סתם כי לא בא לי לקום . לבסוף קמתי , לקחתי את הכלבה לסיבוב ואת הנייד ושוב חיפשתי עוד סרטון מוטיבציה של מאמן לחיים והפעם , איך הופכים את החיים לשמחים יותר . בטוח שאתם שואלים למה . כן אני מרגישה עצבות , אני לא מרגישה מאושרת , ושום דבר לא גורם לי לחייך , מצב ממש לא משהו . 
אני אמא ואני לא לבד ועכשו חופש , ולכן אינני יכולה להתפנק במיטה או לברוח , קפצתי למכולת הכנתי לילדים חביתות , ויצאתי שוב לעשן סיגריה . עוד חצי דקה להעביר בתוך התהום העגום שיצרתי לעצמי . כן מרגישה רייקנות . בעלי התקשר בשעה אחת עשרה , אני יודעת שהוא דואג , דואג שאצא מן המצב המדכא הזה . האם אני משוגעת ? לא , אך נפלתי לתוך עצבות . 
בסך הכל הכללי , אני אמא , נשואה , ילדים , משפחה , כולם בריאים ברוך השם , יש לי עבודה , ואני לא אמורה לחוש רגשות כאלו , יש כל כך הרבה מקרים קשים בעולם , אנשים ששורדים , שמתמודדים עם דברים כל כך קשים , מחלות , ואובדן , ואבל , ולי באמת אין שום סיבה לחוש ככה . 
לא אגדיר את עצמי טיפוס מלנכולי , אך בודדים הפעמים שהרגשתי באמת מאושרת , אולי רק באירועים מיוחדים כמו החתונה שלי , ששם הרגשתי כמו מלכה , או שילדתי את ילדי . 
יש לי בעל מקסים , יפה , חכם , עצמאי , תומך , עוזר , ואף עוזר בבית , וילדים חכמים ונפלאים , לומדים טוב בבית הספר . 
אך אני מרגישה שאני כלום , פשוט כלום , אני אמא לא טובה מספיק , אני לא מנקה מספיק , אני לא מבשלת כנראה מספיק טוב כי ילדי אוכלים הרבה אוכל רחוב , משתדלת לפנק את בעלי מדי פעם במאכלים מיוחדים , אך אינני אמא לתפארת , לפחות בעיני . 
קשה לי , קשה לי , משהו לא עובד בממלכת דנמרק , אני חייבת לעשות איזה סווטצ' בראש , משהו חייב להשתנות ובגלל זה התחלתי ללכת לפסיכוטרפיסטית , והתחלתי ליטול ציפרלקס . 
ציפרלקס זה לחרדה ודיכאון , ואני לא יודעת האם אני סובלת מחרדה . 
לפני יומיים ראיתי מישהי שסבלה באמת מחרדה , פתאום החלה לבכות ולרעוד וזאת באמת חרדה . אצלי זה מתבטא בצורה אחרת , קודם כל אין לי תאבון , וכאשר אין תאבון זה משפיע על הריכוז , וכאשר אני לא מרוכזת , אני שוכחת דברים וזה מרגיז , ולכן מנסה לאכול פה ולאכול שם , לפחות עד הערב , לעיתים בערב התיאבון חוזר ואני אוכלת . לפחות זה . ודבר נוסף , מרגישה עצבות , רייקנות , ולא מתחשק לי לעשות כלום . 
מה שמעניין אותי זה כיצד זה התחיל , מהיכן הגיעה ההרגשה הזאת . גם בשנה שעברה חשתי את אותה הרגשה , ונשארתי בבית לתקופה לא קצרה ולא הלכתי לעבודה , ישבתי בחצר , עישנתי , לא אכלתי , לא הרגשתי טוב , סחרחורות , עגלי זיעה , וזהו . 
הילדים ידעו שאמא חולה ולא מרגישה טוב . 
מה שהכי חשוב לי שלא אפגע במשפחה שלי , מכוון שהבית בנוי על אמא על האישה , וברגע שהספינה מקרטעת ולא שטה בנועם , משהו יכול לקרות וזה לא טוב , לא טוב לילדים ולא טוב לבעלי , בייחוד לא שינויים פתאומיים . 
גם אמא ואבא דואגים לי וגם אחיות שלי . מה שמציק לי הוא שגם האחיינית היפה שלי נמצאת באיזה מצב דכאוני , אך היא גם נכנסה לאיזו בועה שקשה לה לצאת ממנה . וזה מציק או כמה זה מציק . אבל אחותי ובעלה מעבר לטיפול אלטרנטיבי דרך קופת חולים לא לוקחים אותה לטיפול  , שום דבר . כנראה בגלל העבר שלי , למודי ניסיון , לא מעוניינים שתחווה טראומה . 
משפחה לתפארת . מזל שאחותי הבכורה היא השורדת . למרות שהיא בתקופה לא פשוטה בחייה תקופה של גירושין היא תמיד שורדת , הלוואי עליי . 
nava
26/09/2018 22:09
מימה שאני מתרשמת, נראה כי את עסוקה בריצוי אחרים, ושיפוט עצמי מחמיר . תחושת הבסיס שלך שאת לא מספיק..... (תוסיפי את הרשימה שלך)היא מקור הדיכאון שלך. אין כדורי הוקוס פוקס....
ואם את אכן רוצה לפתור את הבעיה מהיסוד, התחילי ממקום של אהבה עצמית ללא תנאים.
את כבר מספיק הכל....גם אם זה נשמע לך מוזר. ממליצה לך להתחיל לעבוד עם הספר של לואיז הי -אתה יכול לרפא את חייך. בהצלחה
DEARMOM
27/09/2018 15:01
מודה לך מאוד ...אך לא כל כך קוראת ספרים . קצת קשה לי להתרכז בכך
ולא מתחברת לספרים רוחניים . כבר קניתי פעם ספר בנושא והוא נשאר די שלם למעט כמה דפים שקראתי .
29/09/2018 14:41
היי, מעט מתקשה לקבל ספרים כמתכון לפתרון,
בסופו של דבר אנחנו מתמודדים עם המציאות כפי שהיא,
הספר לא מחזיק לנו יד בהתמודדות הזו.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה: